h

בלט דיסק

בלט דיסק
בלט דיסק

בלט דיסק עשוי לגרום לכאבים עזים המקרינים אל העכוז ובמורד הרגל. למרפאות אלטרנטיבה טיפול יחודי משולב, שעזר לאלפי מטופלים של המרפאה.
הטיפול היחודי משלב את שיטת מייטלנד, דיקור נוירולוגי בשיטת YNSA, דיקור יפני ושיטות המגע היעילות אוסטיאופתיה וטווינה – פיזיותרפיה סינית. השילוב מוריד לחץ מהעצב הנלחץ, מפחית את תחושת ההקרנה לאורך הרגל ומאזן את עמוד השידרה.
בסרטון הבא נבין בדיוק מהו בלט דיסק, מהם הסימנים לכך שאנחנו סובלים מבלט דיסק, מה ההבדל בינו לבין פריצת דיסק ומהן דרכי הטיפול בהן מומלץ לנקוט.

 

 

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם

מהו בלט דיסק?

בניגוד לתופעה דומה וחמורה מעט יותר המוכרת לרובנו – פריצת דיסק.
המקרה של בלט דיסק הוא בדרך כלל קל יותר, ולמעשה מהווה את תחילתה של פריצת הדיסק, במידה ולא מטפלים בבעיה כראוי.
הדיסק הוא כאמור הסחוס הבין חולייתי, זה שמפריד בין חוליות עמוד השדרה השונות, בדומה לשכבות הסחוס האחרות בגופנו, אותן ניתן למצוא בכל מפרק.
הדיסק הנמצא בין חוליות עמוד השדרה, מורכב משכבה פנימית ורכה, ומשכבה חיצונית וקשיחה יותר. במצבים מסוימים, בעיקר כאלו בהם מופעל לחץ מצטבר על החוליות ונוצרת שחיקה רבה.
השכבה החיצונית והשחוקה עלולה להיפגע, והשכבה הפנימית והרכה לוחצת עליה ויוצרת בלט. בלט דיסק עלול ליצור לחץ על עצבים היוצאים מאזור עמוד השדרה וכך לגרום ללא מעט כאבי גב ולהיווצרותה של דלקת באזור.

בלט דיסק
בלט דיסק
שיטות טיפול

סימפטומים עיקריים לבלט דיסק

הסימפטומים העיקריים המופיעים בעת בלט דיסק הם כאבים. הבלט עשוי ליצור דלקת ולהפעיל כאמור לחץ על עצבים שונים, וכך לגרום לכאבי גב באזור הבלט. בדומה לפריצת דיסק, במקרים בהם הבלט לוחץ חזק מספיק על עצבים ההולכים מעמוד השדרה לגפיים, עלולות להיווצר הקרנות של כאבים לגפיים.
בלט דיסק באזור חוליות הגב התחתון עלול לגרום להקרנות ולתחושות נימול לאזור הרגליים, בעוד בלט דיסק בחוליות הגב העליון והצוואר עלול לגרום לתופעות דומות בידיים והכתפיים.

 

טיפול בבלט דיסק ומניעת פריצת הדיסק

על מנת לטפל במקרה של בלט דיסק, לזכות בהקלה בכאבים ולהימנע מהחמרה במצב אשר עלולה להתפתח לכדי פריצת דיסק של ממש, עלינו לזהות את הבעיה בזמן ולטפל בה.
כמובן ששינויים בסיסיים באורח החיים נדרשים במקרה זה (התעמלות גופנית נכונה אשר תחזק שרירים תומכים, מנוחה, שמירה על יציבה ותנועה נכונה וכד’), אך מומלץ לפנות לטיפול אלטרנטיבי משולב בנוסף
.השילוב המומלץ במקרה זה של בלט דיסק כולל טווינה (פיזיותרפיה סינית), דיקור סיני ודיקור ראש (YNSA) ופיזיותרפיית מייטלנד (טיפול באמצעות לחיצות ותנועות אשר תפקידן לשחרר את המפרקים ולהפחית את הכאב תוך אפשרת טווח תנועה רחב יותר).

מה ההבדל בין בלט דיסק לבין פריצת דיסק?

כאמור, בלט בדיסק הוא הרבה פעמים המצב המקדים והשלב ההתחלתי בדרך לפריצת דיסק. ההבדל העיקרי בין שני המונחים, הוא שבמקרה של פריצת דיסק נוצר קרע של ממש בדיסק עצמו, אז פורץ הג’לטין המצוי בתוכו החוצה. לעומת זאת, במקרה של בלט דיסק אין פריצה של ממש בשכבה החיצונית, אלא רק בלט.
אי לכך, מצב של בלט דיסק נחשב לחמור פחות מהמקרה של פריצת דיסק. אנשים הסובלים מבלט דיסק ומזהים את הבעיה בזמן, יכולים לטפל בבעיה ולהימנע מלהגיע למצב של פריצת דיסק.

סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ