h

כאבי ראש

הדמיית צילום רנטגן של ראש עם ברקים בפנים

סובלים מכאבי ראש ומחפשים את הדרך האפקטיבית ביותר להשתחרר מהם? מרפאת אלטרנטיבה מציעה טיפול יחודי מוכח לכאבי ראש ומיגרנה. הטיפול משלב דיקור נוירולוגי יפני, טיפול בשדות מגנטיים וטיפול בטריגר פוינטס.

טיפול יעיל בכאבי ראש - טיפול בשורש הבעיה

טיפול יעיל בכאבי ראש יהיה כזה שהותאם באופן אישי לסובל מהם, ויטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים.

קיים מגוון סוגים של כאבי ראש, לכל סוג סיבות שונות וסימפטומים שונים.

בנוסף, חשוב לדעת שיש לא מעט תרופות סבתא ושיטות עממיות שונות שאמורות להקל על כאבי הראש.

לאחר קריאת המידע שבעמוד הבא, תוכלו לדעת איזה טיפול מתאים לכאבי הראש מהם הנכם סובלים ועל מה כדאי לוותר.

במרפאת אלטרנטיבה, תוכלו למצוא מבחר איכותי של טיפולים טבעיים ואפקטיביים, בהתאמה אישית להקלה ומיגור יעילים בכאבי הראש שלכם.

לפניכם פירוט של סוגי הטיפולים השונים במרפאת אלטרנטיבה המתאימים למיגור כאבי ראש מן השורש:

 

מטופל עובר טיפול באמצעות מכשיר פולסים אלקטרומגנטייםפולסים אלקטרומגנטיים לטיפול בכאבי ראש

הטיפול בפולסים אלקטרומגנטיים מהדהד ומשפיע בגוף על הרמה של כל תא ותא, ומאפשר את השבת ההרמוניה שהשתבשה במצבים שונים של כאבי ראש, על רקע גורמים מגוונים.

 

מחטים בהם עושים שימוש בדיקור יפנידיקור נוירולוגי יפני לכאבי ראש

לאחר אבחון ייחודי, הבודק רגישות של 12 נקודות המשקפות את מצב מערכת העצבים המכזית ואת מצב המערכת ההורמונלית, את טונוס שרירי הצוואר ואת המצב המנטלי – נפשי של המטופל, נבחרות נקודות טיפול מרוחקות שלו היתרון הגדול של טיפול בכאבי ראש באמצעות השיטה הוא שהראש אינו מדוקר כלל.

נקודות הדיקור יטפלו בשורש הבעיה – למשל – בעיה צווארית או מתח וסטרס.

כאבי הראש גורמים לאזור הראש להיות רגיש וטראומטי ודיקור מקומי עלול ליצור תגובה לא נעימה/ בנוסף.

טיפול בכאבי ראש באמצעות דיקור נוירולוגי התגלה כיעיל יותר כיון שהוא יוצר תגובה ישירה בקליפת המוח.

מטפל טווינה מומחה מטפל בזרוע שמאל של מטופלטווינה לטיפול בכאבי ראש

הפיזיותרפיה הסינית, הקרויה טווינה, יכולה לסייע בטיפול בכאבי ראש, בעיקר בכל הנוגע להשפעות של מערכת השלד והשרירים על התסמינים.

זאת, בכל המקרים בהם קיימים כאבים, תפיסות או נוקשות של הצוואר וחגורת הכתפיים, לחץ של חוליות על עצבים המעורר את כאבי הראש.

בנוסף, טיפולי הטווינה מסייעים מאוד להזרמת האנרגיה ופתיחת חסימות, ולכן מעולים לטיפול בכאבי ראש שנובעים ממצב של תקיעות בתנועת הדם והאנרגיה.

מחטים של הדיקור הסינידיקור סיני לטיפול בכאבי ראש

הדיקור הסיני, או האקופונקטורה, אפקטיבי אולי יותר מכל טיפול אחר, טבעי או קונבנציונאלי, לטיפול בכאבי ראש מסוגים שונים מן השורש.

זאת מאחר והוא מביא לאיזון אנרגטי כללי בגוף, תוך השפעה ספציפית, ומותאמת אישית על בסיס אבחנה מעמיקה, על המרידיאנים המשפיעים על אזורי הכאב, ועל מצבים שונים המהווים את השורש לבעיה אצל כל מטופל.

בנוסף, משרים טיפולי הדיקור רוגע ושלווה, ומאזנים את המערכת העצבית באופן שמפחית מצבי דחק, שהוא אחד הטריגרים לכאבי ראש.

שולחן עם צמחי מרפא סינייםצמחי מרפא לטיפול בכאבי ראש

צמחי המרפא מהווים טיפול שמלווה את המטופל במהלך חיי היומיום, באופן רציף תדיר וקבוע, ומקנים השפעה אפקטיבית ומתמשכת, המטפלת בהיבטים השונים שגורמים לכאבי הראש.

טיפול בצמחי מרפא יהיה יעיל במיוחד לטיפול בכאבי ראש הנובעים מחוסר וחולשה, של דם, אנרגיה ואיכויות חיוניות נוספות בגוף.

מאכלים סיניים בהם עושים שימוש בתזונה סינית טיפוליתתזונה סינית לטיפול בכאבי ראש

לתזונה השפעה עצומה על כאבי הראש, כאשר מעבר לכך שישנם מזונות מסוימים אשר מעוררים את הכאבים ומהם עדיף להימנע, קיימת גם חשיבות רבה להתאמה אישית של המאכלים הנכונים לכל אדם על פי האבחנה האינדיווידואלית שלו.

פיזיוטרפיסת מטפל בצווארו של מטופלפיזיותרפיה לטיפול בכאבי ראש

הטיפול בפיזיותרפיה, אשר כולל תנועה פאסיבית ואקטיבית, לחיצות ותרגילים בהתאמה אישית, מתאים במיוחד לטיפול בכאבי ראש על רקע מתח כרוני בשרירי הצוואר והכתפיים.

במהלך הטיפולים הפיזיותרפיסטים ניתן גם לטפל בבעיית כאבי הראש מהשורש וגם ללמוד כלים שיסייעו למנוע את הישנותה באמצעות תרגילים הניתנים ליישום עצמי.

ידיו של מטפל שיאצו על גבו של מטופלשיאצו לטיפול בכאבי ראש

השיאצו הנו טיפול במגע שמעניק, בראש ובראשונה, חוויה מרגיעה, מאזנת ומשחררת, שממיסה כל מתח ולחץ שהם.

בנוסף, שיאצו הוא כעין דיקור ללא מחטים, ובכוחו לכונן איזון אנרגטי בגוף, לפתוח חסימות, למלא חסרים ולטפל באופן יסודי בשורש כאבי הראש על פי אבחנה ספציפית ואינדיווידואלית.

השיאצו מועיל במיוחד לכאבי ראש בהם קיימת השפעה של מתח בכתפיים, בגב העליון, בשכמות ובצוואר, הפרעות בשרירים ובמערכת השלד, וכן למצבי סטרס, ועלייה מוגזמת של האנרגיה והדם לראש, למשל כתוצאה מעומס מחשבתי.

שיטות טיפול

טיפים למניעת כאבי ראש

אחד ההיבטים שיכולים מאוד להקל, קשור לדרכי טיפול עצמיות שזמינות להתמודדות טובה יותר והקלה במצבים של כאבי ראש.

לפניכם מספר טיפים שתוכלו ליישם בעצמכם בעת הצורך:

נקודות לחיצה

אחת מנקודות הלחיצה הידועות להקלה על כאבי ראש מכל הסוגים, ממוקמת בבליטה אשר בקצה הקפל בין האגודל לאצבע השנייה בכף היד.

הנקודה יעילה במיוחד לטיפול בכאבי ראש כתוצאה מתקיעות בזרימת הדם והאנרגיה בגוף, כפי שקורה במצבי לחץ, למשל.

בנוסף, ניתן ללחוץ גם על נקודה אחרת, הממוקמת בחלקו הגבוה ביותר של השרירי המחבר בין הכתף לצוואר, משני הצדדים, והיא יכולה לסייע להוריד מטה את עודפי האנרגיה והדם שמצטברים בראש וגורמים לכאב, כמו שמתרחש בכאבי ראש הנובעים מעומס מחשבתי.

נקודה חשובה אחרת נמצאת בחלקה הצדי של כף היד, בשקע הנוצר בעת אגרופה, קרוב ובהמשך לזרת.

על הנקודות יש ללחוץ ולהרפות לסירוגין. על הלחיצה להיות עדינה, תוך הקשבה לתחושות הגוף והימנעות ממעבר של סף הכאב, אך יחד עם זאת מורגשת.

עיסויים ושחרור הצוואר

קחו לכם שמן עיסוי איכותי או קרם גוף ריחני, מרחו על אזור הצוואר והכתפיים, ועסו, כל צד באמצעות היד הנגדית.

ניתן לשלב את העיסוי עם תנועות ומתיחות של הצוואר, השכמות והגב העליון, באטיות ותוך כדי נשימה עמוקה, על מנת לאפשר לשרירים שלכם להשתחרר, מה שיקל על כאב הראש.

נשימות

תרגול לשיכוך כאבי ראש באמצעות הקשבה לנשימה, מתחיל מהתבוננות בלתי שיפוטית על האוויר שנכנס ויוצא מגופכם.

שאלו את עצמכם מהו עומק הנשימה, קצבה ולאן היא מגיעה בגוף. בהדרגה, נסו לכוון את הנשימה אל הבטן, כך שהיא תתנפח כמו בלון בכל שאיפה, ותרפה בכל נשיפה.

נשימה אטית בקצב קבוע לבטן, יכולה לסייע לדם ולאנרגיה לזרום מאזור הראש מטה, לכיוון פלג הגוף התחתון, מה שעשוי להקל את הכאב.

בנוסף, מדובר בתרגול מרגיע מאוד, שיוריד את רמות הסטרס שלכם, אשר מהוות את אחד הגורמים להיווצרותם של כאבי ראש מלכתחילה.

תזונה מומלצת להקלה ומניעה של כאבי ראש

אספרטיים ומונוסודיום גלוטומט נמצאו זה מכבר כטריגרים לכאבי ראש ומיגרנות, ולפיכך עדיף לכם להימנע מהם.

זאת ועוד: כל המזונות המעובדים, עשויים להחמיר את בעיית כאבי הראש, ומוטב להעדיף אוכל ביתי, פירות וירקות טריים, מלאים וטבעיים.

בנוסף, ישנם מספר סוגי מזונות, שעשויים להוות טריגרים לכאבי ראש אצל אנשים רבים.

אלו כוללים שוקולד, גבינה צהובה, גבינות שמנות ועבשות, אלכוהול, קפאין וניטריטים, שהם חומרים משמרים המצויים בבשר משומר.

ככלל, מומלץ לבדוק באמצעות ניסוי וטעייה, האם יש מזונות מסוימים שמהווים עבורכם אישית טריגר לכאבי ראש, ולהימנע מהם או לכל הפחות להמעיט בצריכתם.

הרפיה ומדיטציה

הרפיה ותרגול מדיטציה מהווים כלי מצוין לטיפול ומניעת כאבי ראש שמקורם בסטרס, לחץ ומתח.

את המדיטציה ניתן לתרגל בישיבה או בשכיבה, להתחיל מהתבוננות פנימית בנשימה ובהקשבה לקצב פעימות הלב.

בהמשך, אפשר לעבור להרפיה של איברי הגוף, אחד-אחד, מכף רגל ועד ראש. הרגיעה המתרחשת בעקבות זאת היא נעימה מאוד, ויכולה להקל הן על המתח הנפשי והן על כאב הראש.

הליכה ופעילות גופנית

חלק מכאבי הראש מקורם בתקיעות והיעדר זרימה מספקת וחופשית של דם ואנרגיה בגוף.

במצבים אלו, תרגול קבוע של הליכה או פעילות גופנית, שמאפשרת תנועה ללא מאמץ יתר ובלי דחיקה או הרמת משקל, יכולים להשיב את הזרימה לגוף, ליצור אפקט מאוורר, להרבות את אחוזי החמצן בדם, ולהקל באופן זה על כאב הראש.

טיפולים נוספים ברפואה המשלימה והטבעית

קיימים בשוק מגוון שיטות נוספות וטיפולים טבעיים בגישות שונות, אשר יכולים להקל ולסייע במיגור כאבי הראש מן השורש.

לפניכם סקירה של חלק משיטות הטיפול הטבעיות הבולטות בכאבי ראש:

ארומתרפיה

הארומתרפיה מבוססת על טיפול טבעי בניחוחות באמצעות שמנים אתריים. לסובלים מכאבי ראש מציעה הארומתרפיה טיפולים בהם יותאמו שמנים ארומטיים מתאימים באופן אישי על פי אבחנה אינדיווידואלית, על מנת להרגיע מתחים, להקל על הכאב ולאזן את הגוף והנפש.

כירופרקטיקה

באמצעות טיפולי כירופרקטיקה ניתן להשפיע באופן משמעותי ואפקטיבי על בריאות עמוד השדרה והגב, אשר הפרעות בהם, כדוגמת תת נקעים שדרתיים, אשר מהווים גורם עיקרי לרבים מההשפעות העצביות שגורמות לכאבי ראש.

אוסטאופתיה

באוסטיאופתיה משתמשים במגוון טכניקות טיפול ידני עדין, על מנת לשפר את טווח תנועת המפרקים בעמוד השדרה הצווארי, וכדי להפחית את הגירוי העצבי ומתח השרירים באזור. המלצות לגבי יציבה נכונה, מתיחות ותרגילים מהווים אף הם חלק מהטיפול, ומיועדים למנוע את הישנות התופעה.

רפלקסולוגיה

בטיפול זה משתמשים בידע לגבי השתקפות מערכות ואיברי הגוף השונים בנקודות הרפלקציה בכף הרגל, הן על מנת לאבחן נכונה את שורש הבעיה והן כדי לטפל בה.

כך למשל, הראש משתקף באצבעות כפות הרגליים: הבהונות מסמלים את הצוואר והראש, ומגע הרפלקסולוגיה המותאם באופן מדויק ואישי, יכול לסייע משמעותית להקלה על הכאב.

הדגלים האדומים או מתי לפנות בדחיפות לרופא

ישנם תסמינים מסוימים, שהופעתם יחד עם כאבי ראש מחייבת פנייה מידית לעזרה רפואית. חשוב להיות מודעים וקשובים לסימנים אלה כדי להימנע ממצבים מסכנים חיים.

לפניכם סקירה ממוקדת של תסמינים שמהווים דגלים אדומים, אשר במידה והם מופיעים יש לפנות בדחיפות לרופא:

 • כאב ראש פתאומי בעוצמה הכי חזקה שחוויתם בחייכם: התקף של כאב ראש המופיע בבת אחת, מבלי שיתפתח באופן הדרגתי, מעורר חשד לדימום תת עכבישי, ומחייב פנייה לחדר מיון.
 • כאב ראש חדש שנמשך שבועות תמימים ומחמיר באופן הדרגתי: כאב ראש שמהווה בעיה חדשה, הנמשכת מזה מספר שבועות, שבמהלכן היא מחמירה בהדרגה, עלולה לעורר חשד לגידול, ומחייבת פנייה לבירור רפואי.
 • כאב ראש המעיר אתכם משינה: עלול להוות סימן לעלייה בלחץ התוך-גולגלתי, שהוא בעיה רפואית בפני עצמה ועלול גם להיות תסין המעיד על גידול בראש, בצקת או דלקת קרום המוח.
 • כאב ראש המלווה בחום ופרכוסים: עלול להוות סימן לדלקת מוחית מסוג כלשהו.
 • כאב ראש חדש המופיע בקרב אוכלוסייה בסיכון, כמו בני חמישים ומעלה, חולי סרטן, איידס או הסובלים מכשל חיסוני מסיבות אחרות ונשים בתקופת משכב לידה, חייבים לגשת לבירור רפואי כדי לשלול מחלות מסוכנות כמו גידול ממאיר, גרורות, או זיהום במערכת העצבים המרכזית.

איך הרפואה המערבית מטפלת בכאבי ראש

ישנן מספר דרכי טיפול המוצעות לסובלים מכאבי ראש ברפואה המערבית. כל טיפול יתחיל בכל מקרה, מתהליך אבחנתי, במסגרתו ייבדקו ההיבטים הנוירולוגיים (אצל רופא נוירולוג), האורתופדיים (אצל הרופא האורתופד) וההמטולוגיים, הקשורים לדם, באמצעות בדיקות דם.

בנוסף לכך, במצבים של תסמינים נלווים יופנה המטופל לגורמים הרלוונטיים:

כך לדוגמא, אם כאבי הראש מלווים גם בגודש כרוני באף או לחץ באוזניים, יופנה המטופל לרופא האף-אוזן-גרון, ובמידה וקיימת מעורבות של השיניים והלסתות תידרש בדיקה אצל רופא שיניים או אורתודנט. חשוב לציין שלפעמים, במצבים מסוכנים, חובה לפנות לרפואה המערבית, שיכולה לתת מענה אקוטי ומציל חיים (ועל כך נפרט בהמשך).

בדיקות לאבחון כאבי ראש ברפואה המערבית

במרבית המקרים, תהליך האבחון ברפואה המערבית יכלול סדרה של בדיקות הדמיה ואחרות, שנועדו להרחיב את ההבנה אודות הגורמים למצב.

לפניכם פירוט של עיקר הבדיקות שעשויות להיכלל בתהליך האבחון הקונבנציונאלי:

בדיקות CT ראש

זוהי בדיקת הדמיה שעיקרה צילומי רנטגן רבים המייצרים תמונות מפורטות של הראש מזוויות מבט שונות. בדיקה זו מתאימה לכאבי ראש המלווים בשינויים בהתנהגות, בתנועה ובחישה, באופן שמעלה חשד כי מדובר בבעיה תוך מוחית, כמו דימומים פנימיים, מפרצת או הצטברות נוזלים בגולגולת.

בדיקת MRI

בדיקה זו מבוססת על תהודה מגנטית, ואינה כרוכה בחשיפה לקרינה, אך הנה יקרה מאוד. לפיכך, הפנייה לבדיקה זו תתקבל במידה ונמצאו “דגלים אדומים” ותסמינים המחשידים על מצבים כמו גידול ממאיר או שפיר במוח או עליית הלחץ התוך מוחי, כדוגמת חולשה או חוסר תחושה והפחתה בתנועתיות של צד אחד בלבד בגוף.

מיפוי מח

מיפוי מוח הנו שיטה ברפואה הגרעינית, המקנה הדמיה תלת-מימדית של אזורי התפקוד במו, וכוללת הזרקה של חומר רדיואקטיבי בכמות מינימלית לווריד, המומלצת בכאבי ראש הנלווים למצבים חריפים כדוגמת לאחר אירוע מוחי או חבלת ראש, ובמצבי דמנציה או אפילפסיה.

צילום רנטגן

צילום רדיוגרפי המתבצע בעזרת קרני רנטגן ומעניק הדמיה של חוליות עמוד השדרה והצוואר כדי לאבחן כאבי ראש על רקע מתח, לחץ וכאב באזורים הללו. בדיקה זו טובה לאיתור פריצות דיסק, בלטים ושחיקה של סחוס, שעלולים לייצר לחץ עצבי הגורם לכאב הראש.

ניקור מותני

ניקור לשאיבה של כמות קטנה מהנוזל השדרתי, על מנת לאבחן כאבי ראש בהם קיימים סימנים מחשידים למחלות של מערכת העצבים המרכזית, כמו דלקת קרום המוח, גידולי מוח ממאירים או דימום תת עכבישי.

הטיפול התרופתי בכאבי ראש

ישנן תרופות רבות לשיכוך וטיפול בכאבי ראש, המוצעות ברפואה הקונבנציונאלית. לפניכם רשימה של התרופות העיקריות הנפוצות בתחום הטיפול בכאבי ראש:

משככי כאבים על בסיס פרצטמול

כוללים תרופות כמו אקמול, דקסמול ופראמול, שיכולות לסייע בכאבי ראש קלים יחסית הנובעים ממתח. יחד עם זאת, שימוש קבוע או מוגזם עלול לגרום להצטברות רעלים ופגיעה בכבד. תופעות לוואי נוספות כוללות אלרגיות, בחילות, פריחות ושינויים בלחץ הדם.

משככי כאבים על בסיס איבופרופן

כוללים נורופן, אדוויל ואיבופרופן, מתאימים לכאבים חזקים יותר, שאינם מיגרניים, אך עלולים לגרום להתמכרות כמו גם לתופעות לוואי של כיבים בקיבה ואולקוס, דימומים במערכת העיכול ופגיעה כבד ובכליות.

אופטלגין (דיפירון)

תרופה משככת כאבים זו, מתאימה לטיפול בכאבי ראש שאינם מגיבים למשככי כאב אחרים. יחד עם זאת התרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי כמו פגיעה בייצור תי הדם הלבנים ובמח העצם, ולכן נאסרה בארה”ב לשימוש, החל משנות ה-70.

שילוב של פרצטמול, קפאין ואספירין

שילוב שהוכח מחקרית כאפקטיבי לטיפול במיגרנות, אשר קיים בתרופות כמו אקמול פוקוס, פראמול טארגט ואקסידול. יחד עם זאת, יש לציין שמינון יתר של קפאין עלול כשלעצמו לגרום לכאבי ראש ומיגרנות, בעוד מרכיב האספירין עלול לגרום לכיבי קיבה ואוקלוס ואילו הפרצטמול בשימוש קבוע עשוי, כאמור, לפגוע בכבד.

תרופות המכילות קודאין (קודאקמול, קודיסל, רוקסט, רוקל)

תרופות אלו מייצרות אפקט עוצמתי של שיכוך כאב, ומתאימות לכאבי ראש חזקים. עם זאת, יש לזכור כי לכל כאב יש סיבה, ושיכוך כאב עוצמתי ככל שיהיה אינו מטפל בה אלא רק באופן סימפטומאטי בלבד. בנוסף, לתרופות אלה פוטנציאל התמכרות גבוה במיוחד, והן עלול לגרום גם לכאבי ראש כתוצאה מהפחתה במינון אליו התמכרתם.

נוגדי דיכאון מסוג טריציקלים

אלטרול: תרופה זו שייכת למשפחת נוגדי הדיכאון, אך משמשת גם בחולי מיגרנות.

היא אמנם עשויה להקל על הכאב, אך גם לגרום להתמכרות, מפחיתה עירנות בחיי היומיום באופן שאינו מאפשר נהיגה בטוחה, למשל, וכן עלולה לגרום לתסמונת סרוטונין.

תסמונת סרוטונין מתבטאת בתסמינים כמו תסמונת סרוטונין, חום גבוה, הזעה, התגברות הרפלקסים, קצב לב מהיר, אי שקט, בלבול עד כדי הזיות, רעד או כיווץ שרירים, חולשה וקשיים מוטוריים ואף תרדמת.

בתרופות המשתייכות למשפחת הטריפטאנים, כדוגמת סומאטריפטאן

מנגנון הפעולה שלהן הוא דרך כיווץ כלי הדם סביב המוח, למניעת התפתחותם של התקפי מיגרנה, עשוי להועיל לסובלים מהם. עם זאת, גם בתרופות אלה עלולה להיווצר תופעת לוואי של תסמונת סרוטונין, הכוללת כאמור תסמינים חמורים כמו תסמונת סרוטונין, חום גבוה, הזעה, התגברות הרפלקסים, קצב לב מהיר, אי שקט, בלבול עד כדי הזיות, רעד או כיווץ שרירים, חולשה וקשיים מוטוריים ואף תרדמת.

תרופות נוגדות אפילפסיה כמו טופירמאט (טופמקס)

משמשות לטיפול מניעתי במיגרנות. הטיפול בתרופה עשוי להועיל ולהפחית את תדירות ועוצמת התקפי המיגרנות. תופעות הלוואי רבות, וכוללות, באופן נפוץ, פגיעה בזיכרון ובתפיסה, ישנוניות וכן היווצרות אפשרית של אבנים בכליות.

חומצה ולפרואית (דפלפט)

תרופה זו מטפלת אף היא במיגרנות, באופן נוירולוגי, שעשוי להועיל לסובלים מהן.

עם זאת, היא אסורה לשימוש אצל נשים הרות, מאחר והנה גורמת למומים בעובר, וכן עשויה להביא לשורה של תופעות לוואי נפוצות, ביניהן:

 • השמנה.
 • בחילות והקאות.
 • שלשול.
 • פגיעה בתפקודי הכבד.
 • רעידות וקשיי יציבה.
 • חולשה כללית וישנוניות.

תרופות ממשפחת חוסמי בטא

תרופות המשתייכות למשפחה זו (כמו דרלין, אינדרל, פרופרנולול ופרולול) נועדו להורדת יתר לחץ דם ומשמשות גם כטיפול מניעתי קבוע במיגרנה, בנטילה יומיומית למשך חצי שנה ויותר. הטיפול עשוי להפחית את תדירות ההתקפים ועוצמתם. תופעות הלוואי עלולות לכלול הזיות כתוצאה משיבוש המאזן העצבי, תחושות קור בכפות הידיים והרגליים ועייפות כרונית.

תרופות סבתא ושיטות עממיות

מובן שבעית כאבי הראש והמיגרנות היא לא עניין חדש, אלא תופעה שהייתה מוכרת גם בדורות הקודמים, למרות שאין ספק בכך שאורח החיים המודרני יצר החמרה והתפשטות של התופעה.

לפניכם סקירה של תרופות סבתא המיועדות לטיפול בכאבי ראש.

יש לציין שאין מדובר בהכרח בהמלצות, היות ושיטות עממיות אלו לא הוכחו מבחינה מדעית, ולפיכך השימוש בהן הוא על אחריות המשתמש.

 • מגבת קרה או חמה: כשכאב הראש מגיע, ניתן להניח על הראש מגבת שהורטבה במים קרים או חמים, ולהשאירה למשך כ-20 דקות באזור הכאב.
 • להניח מלפפון או תפוח אדמה: הנחת מלפפון או תפוח אדמה על אזור הכאב עשויה לאפשר הקלה.
 • חליטות טבעיות: חליטות צמחים טבעיים כמו נענע, ג’ינג’ר, אזוב או חרצית היו נהוגות מזה שנים כדרך להקל על כאבי ראש.
כתבות וסרטונים
כאב ראש מקבצי - אבחון וטיפול
כאב ראש מקבצי, הנקרא גם כאב ראש מצררי, הוא התקף עוצמתי של כאב ראש, הגורם לסובלים ממנו לייסורים קשים. בדרך כלל הכאבים מופיעים מאחורי העין, בצד אחד של הראש בלבד. במרפאות אלטרנטיבה מחזיקים בניסיון רב בטיפול בסובלים מכאב ראש מקבצי
כאב בחלקו האחורי של הראש
כאב אוקסיפיטלי - כאב בחלק האחורי של הראש
כאב כרוני המופיע בחלק האחורי של הראש ומאחורי העיניים, המלווה בנוסף בכאב בחלק העליון של הצוואר נובעת כתוצאה מלחץ המופעל על העצב האוקסיפיטלי הגדול - במרפאות המומחים של אלטרנטיבה, תמצאו מטפלים המחזיקים בניסיון של עשרות שנים בטפול בסובלים מכאב ראש אוקסיפיטלי.
כאבי ראש במהלך ההריון
כאב ראש במהלך ההריון
כאב ראש הוא בין התסמינים השכיחים ביותר הפוגעים באיכות החיים של נשים הרות. ברשת מרפאות "אלטרנטיבה", מוצעת למטופלות קשת רחבה של טיפולים והודות לכך כל מטופלת יכולה לבחור את הטיפולים הקוסמים או המתאימים לה ביותר
כאב ראש לאחר צליפת שוט
כאב ראש לאחר צליפת שוט
צליפת שוט היא פציעה שמתרחשת כאשר הראש נע בפתאומיות ובעוצמה קדימה, אחורה או לצדדים.
כאב ראש באיזור המצח
כאב ראש באיזור המצח
ישנו מגוון רחב של גורמים שיכולים להוביל להתפתחות של כאבי ראש במצח. אי לכך, במסגרת תהליך האבחון חשוב להתייחס לא רק למיקום של הכאב, אלא לתסמינים נוספים, שיכולים לשפוך אור על הגורם לכאבי הראש.קראו על טיפול במרפאות אלטרנטיבה לסובלים מכאבי ראש באיזור המצח
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ