h

טיפול בכאב

מרפאת כאב אלטרנטיבית מתמחה בטיפול בכאב באמצעות שיטות ייחודיות עבור בעיות כאב מגוונות, מפרקים ואורתופדיה.
לקוחות אלטרנטיבה, נהנים מטיפול בכאב בשיטות המתקדמות ביותר המשלבים פולסים אלקטרומגנטיים, גלי הלם, דיקור נוירולוגי יפני, טיפול בטריגר פוינטס, פיזיותרפיה ושיטות נוספות.
לצוות מרפאת הכאב האלטרנטיבית ניסיון רב של למעלה מ-37 שנה, הצלחות מרשימות שהביאו לביטולים של ניתוחים מתוכננים ו/או הורדה משמעותית של מינון תרופתי יחד עם  שיפור באיכות החיים ומניעת הידרדרות של המצב הקיים.

למה כדאי להיפטר מהכאב דווקא אצלנו?

במרוצת השנים עברו במרפאת הכאב האלטרנטיבית אלפי מטופלים, ספורטאים ואתלטים שקיבלו טיפול בכאבים בעלי אחוזי הצלחה רבים. בנוסף, לקוחות של כללית מושלם מקבלים החזרים כספיים לטיפולי פיזיותרפיה.
https://youtu.be/zUFEGyBhcYc

מרפאות כאב אלטרנטיביות מטפלות בין היתר:

 • בדורבן העקב.
 • כאבי רגליים.
 • פריצת דיסק.
 • כאבי גב.
 • כאבי כתפיים.
 • כאבי צוואר.
 • כאבי ברכיים.
 • בעיות בעמוד השדרה.
 • מיגרנה.
 • כאבי ראש.
 • שיתוק לאחר אירוע מוחי CVA.
 • דלקות גידים כרוניות.
 • דלקות פרקים.

הטיפול המתקדם ביותר

במרפאת כאב אלטרנטיבית אלטרנטיבה אלטרנטיבה הטיפול המתקדם בעולם לכאבים בשילוב פולסים אלקטרומגנטיים משתנים – הוכח מחקרית וקיבל את אישור ה-FDA כטכנולוגיה מובילה לטיפול בכאבים כרוניים.


במרפאתנו נצבר נסיון רב של למעלה משלושים ושמונה שנים. להלן רשימת הבעיות העיקרית בהן מטפלת מרפאת הכאב האלטרנטיבית

לא מצאתם את הבעיה ממנה אתם סובלים? ניתן לחפש פתרון לבעיות כאב בבר החיפוש הממוקם בראש הדף או לעבור לעמוד האבחון המיוחד.

הטיפול בגלי הלם מנע ניתוח!

מה היתרונות של טיפול בכאב במרפאת אלטרנטיבה?

 • שיטות אבחון ייחודיות גם לבעיות כאב שהאבחון שלהן לא בוצע כראוי קודם לכן.
 • למעלה מ-37 שנות ניסיון בהענקת טיפול בכאב.
 • טיפול בכאב על ידי מומחים אלטרנטיביים בעלי הצלחות מוכחות.
 • טיפול אלטרנטיבי בכאב לעומת טיפולים תרופתיים המסבים נזק ואינם פותרים את הבעיה מהשורש.
 • שילוב של מספר שיטות טיפול ייחודיות עבור טיפול בכאב – מעלה את סיכויי ההחלמה ומקצר את זמן הטיפול.

החזרים כספיים ניכרים

המרפאה משמשת כמרפאת הסדר של חברות הביטוח – טיפולי גלי הלם מוגדרים כטיפול דוחה ניתוח ומבוטחים עם הרחבה זו מקבלים החזרים נאים. חברי קופ”ח לאומית ומאוחדת זכאים לתעריף מיוחד. מבוטחי רפואה אלטרנטיבית זכאים להחזרים משמעותיים.

שיר סבלה מכאבי מרפק טניס עקשניים שגם זריקת קורטיזון לא הועילו. שיר מספרת על חווית הטיפול במרפאות אלטרנטיבה ועל התוצאה משביעת הרצון

כיצד מטפלים בכאב באופן יעיל?

טיפול בכאב מצריך בראש ובראשונה אבחון נכון של שורש הבעיה. כאשר מטפלים בכאב יש לברר את הסיבה להיווצרות הכאב.

סיבות רבות עשויות לגרום כאב

 • מבנה שלד לא מאוזן.
 • מערכת חיסונית חלשה.
 • שרירים וגידים חלשים.
 • הנעלה לא נכונה ויציבה לקויה.
 • מתח.
 • מחלות מטבוליות כגון סוכרת ועוד.

מומחי מרפאת הכאב נעזרים בשיטות ייחודיות, המאפשרות למצוא את הסיבות להיווצרות הבעיה. כדי להעניק טיפול בכאב לא די באמצעי הדמיה כגון CT, MRI ורנטגן. במקרים רבים הבעיה אינה מאובחנת כראוי וגורמת לטיפול שגוי ולסבל רב, התרוצצות בין מומחים שונים ומינונים תרופתיים המסבים נזק למערכות הגוף.

אחרי שישה- שבעה טיפולים הרגשתי כמו חדש.. תודה רבה למשה פרימן,לאופיר היקר מודה להם..

יצחק קמחי להמלצה המלאה
עשו את הצעד הראשון להיפתרות מהכאב מלאו את הטופס
מעוניין בייעוץ

הייחודיות שלנו בטיפול בכאבים

אלטרנטיבה הינה רשת מרפאות כאב אלטרנטיביות פרטיות, המאגדת, תחת קורת גג אחת, מניפה עשירה של שיטות טיפול בכאב, שהשילוב ביניהן מעלה את סיכויי ההחלמה למקסימום:

 • גלי הלם (טיפול בגלי הלם) לטיפול בכאב – טיפול בגלי הלם מוגדר על ידי חלק מקופות החולים ועל ידי חברות הביטוח המספקות ביטוחי בריאות כטיפול דוחה ניתוח.
 • הטיפול המתקדם בעולם – טיפול בפולסים אלקטרומגנטיים להפחת כאבים
 • פיזיותרפיה מיוחדת להפחת כאב – משלבת את שיטת מייטלנד, טווינה – פיזיותרפיה סינית ולחיצות על טריגר פוינטס.
 • דיקור יפני ודיקור נוירולוגי בשיטת YNSA לטיפול בכאבים – שיטות הדיקור האלו נחשבות לאפקטיבית במיוחד לטיפול בכאבים עקשניים שלא הוקלו על ידי שיטות טיפול אחרות.
 • דיקור סיני לכאבים – הוכח מחקרית כי דיקור גורם לשיחרור אנדרופינים (משככי כאב טבעיים) הפועלים על קולטני כאב במוח.
 • טיפול בלייזר רך Soft Laser להפחתת כאב
 • רפואת תדרים לטיפול בכאב
 • אוסטיאופתיה – שיטת טיפול מנואלית לבעיות אורתופדיות וכאב לאיזון מערכת עמוד השדרה והשלד
 • תוספי מזון ייחודיים המזרזים את תהליך הריפוי כגון התוסף “סופר גלוקוזאמין”, התאמת מוצרים אורתופדיים כגון מדרס אורתופדי ועוד.

מרגישה שינוי דרסטי ברגליים

אילנית עזריה להמלצה המלאה

טיפול בכאב ללא ניתוח וללא תרופות

הרפואה המשלימה מציעה טיפול בכאב המבוסס על שילוב של שיטות אלטרנטיביות וטבעיות. טיפול בכאבים ללא ניתוח וללא תרופות הפך לבחירה הרווחת של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם.

עם הרבה סבלנות ומיומנות עזרת לי לצאת מזה כבר בטיפול העשירי.

בבקוב רינה להמלצה המלאה
הכאב לא מרפה והתייאשת מטיפולים אחרים ? מלאו את הטופס
מעוניין בייעוץ

היתרונות של טיפול בכאבים באמצעות הרפואה המשלימה?

טיפול בכאב במרבית השיטות הינו בטוח ונטול תופעות לוואי ומקנה הקלה מידית ברמות הכאב ובעוצמת הכאב.

הטיפול מתמקד בשורש הבעיה

הסיבות שהביאו להיווצרות הכאב ולא רק בסימפטום (כאב). זהו יתרון אדיר שכן משככי כאבים ותרופות נחשבים כמאלחשי כאב ומנטרלים רצפטורים של כאב במוח ובמערכת העצבים, אך אינם מטפלים בסיבות שהובילו לכאב. בין הגורמים השכיחים ניתן למצוא מערכת שלד בלתי מאוזנת, מתח המכווץ את הגוף ומוביל לחסימות אנרגיה, מערכת חיסונית חלשה שאינה מתמודדת כראוי עם דלקות כרוניות ועוד.

למרבית השיטות יכולת אבחון מדויקת למקור הכאב

כאן חשוב לציין כי כאבים מסוימים מוקרנים מאזורים אחרים בגופנו. אחת הדוגמאות הבולטות היא כאבים בשוקיים המיוחסים בטעות להתכווצות שרירים ברגל התחתונה. במרבית המקרים כאבים אלו מוקרנים עקב לחץ על עצבים היוצאים מחוליות בעמוד השדרה התחתון (בעיקר חוליות L4-L5-S1). במקרה כזה טיפול בשרירי השוקיים (כשלמעשה הגב הוא זה שזקוק לטיפול) יניב תוצאות חלקיות בלבד אם בכלל.

הבעייה נרפאה וטופלה.. וחלפה לה מן העולם...

פנינה גולוב להמלצה המלאה

שיטות פופולריות לטיפול בכאב

גלי הלם היא שיטה חדשנית הנחשבת כיום לאחת מהשיטות היעילות ביותר לטיפול בכאב עקב בעיות אורתופדיה ומפרקים. טיפול בגלי הלם נחשב לטיפול דוחה ניתוח. חברות ביטוח המשווקות ביטוחי בריאות וחלק מקופות החולים מעניקות החזרים כספיים למבוטחיהן.

גלי הלם הם גלי אור וגלים אלקטרומגנטיים, המופקים ממכשירים המבוססים על טכנולוגיית ה-ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy, המשמשת לריסוק אבני כלייה. בשנים האחרונות אומצה טכנולוגיה זו לטיפול בכאבי מפרקים והסתיידויות. גלי הלם מפוררים את אזור ההסתיידות, מעוררים יצירת כלי דם חדשים ויוצרים אפקט אנטי דלקתי. גלי הלם מתאימים להענקת טיפול בכאב לקשת רחבה של בעיות, במיוחד לדורבן בכף הרגל וכאבים בעקב, מרפק טניס, דלקות כרוניות במפרקים, כאבי גיד אכילס, דלקות בגפות הידיים והרגליים, כאבי כתף, כתף קפואה, דלקות גידים.

דיקור נוירולוגי בשיטת ד”ר טאן

הייחוד של שיטה זו הוא הימנעות מדיקור של האזור הכואב, כאשר הדיקור נעשה במקום אחר בגוף, שיכול לאזן את אזור הכאב הבעייתי. כך, למשל, על מנת לטפל בכאב במרפק המטפל דוקר נקודות בברך ולהיפך. דוגמא נוספת: כאבים בכף הרגל יטופלו על ידי דיקור נקודות בכף היד.

דיקור סיני

ארגון הבריאות העולמי סיווג עשרות בעיות כאב כניתנות להקלה משמעותית באמצעות דיקור סיני. כיום ידוע כי בעקבות דיקור של נקודות מסוימות בגוף משתחררים אנדרופינים, הנחשבים כחומרים משככי כאב.

טווינה (פיזיותרפיה סינית)

הטווינה הינה שיטה טיפול בכאב עתיקת יומין, הנעזרת בלחיצות, הנעות מפרק ועיסוי עמוק על מנת להקל על כאבי שרירים ומפרקים.

צמחי מרפא ותוספי מזון

פה הרשימה היא ארוכה, אך מדובר בקשת רחבה של מוצרים, ביניהם שמן דגים לטיפול בכאב במפרקים וצמח הארניקה, הנחשב לבעל יכולת אנטי דלקתית וצמחי מרפא סיניים, שבהם משתמשים מזה אלפי שנים לטיפול בכאבים ודלקות.

טיפול תזונתי

גופנו מורכב מאוסף תאים, המושפעים מתגובות כימיות ומחומרים שונים המגיעים אל גופנו באמצעות התזונה. בשנים האחרונות פורסמו מחקרים הקושרים בין אכילת מזונות חומציים, היוצרים סביבה חומצית (PH) בגופנו, לבין מצבי דלקת כרוניים.

דוגמא נפוצה היא כאב שנגרם עקב מחלת שיגדון (גאוט). לחולים אלו מומלץ להימנע מבשר אדום ככל האפשר וממזונות היוצרים תגובה חומצית בגוף. הגישה הסינית המסורתית גורסת כי טוקסינים (רעלנים) המכבידים על הכבד גורמים לתקיעות אנרגיה בכבד ובכל הגוף. אותן חסימות אנרגיה מובילות לכאב. בנוסף, על פי הרפואה הסינית, אכילת מזונות היוצרים ליחה יביאו להצטברות ליחה, המצטברת במפרקים וגורמת לכאב ומגבלה בטווח התנועה שלהם.

הטיפול שלכם הוא מחליף ניתוח אשר הוכיח את עצמו מעל לכל ספק...

מנחם מולדובן להמלצה המלאה

מהו כאב?

כאב הוא דבר משתק ושוחק. יש סוגים שונים של כאב בעוצמות שונות, אזורים שונים ולכל סוג יש את המאפיינים שלו. לעתים הוא חד ולעתים הוא קהה ועמום. ישנם כאבים שנמצאים באיזור מסוים ואחרים מפושטים בכל הגוף, כפי שמתרחש בפיבורמיאלגיה (דאבת השרירים).

יש כאב שמאופיין בעוצמות הולכות ומשתנות ואילו כאבים אחרים מתאפיינים בעוצמה עקבית וזהה. זיהוי מקור הכאב במקרים רבים מאפשר לפתור את הבעייה ולתת מענה לכאב. עם זאת, ישנם מקרים שבהם לא מצליחים ברפואה הקונבנציונאלית לתת טיפול ראוי לכאב, ובמקרים רבים אף לא מצליחים לזהות את מקורו (שכן כאמור הוא עשוי להיות מוקרן ממקום אחר או להוות סימפטום של בעייה פנימית שאינה קלה לזיהוי), מה שמותיר את האדם הסובל מכאב עם בעיה אמיתית שמשנה את אורח חייו.

אחרי כל כך הרבה זמן של סבל הצטערתי שלא באתי קודם לאלטרנטיבה...

חבר יצחק להמלצה המלאה

טיפול אלטרנטיבי בכאב לעומת טיפול תרופתי / כירורגי

כאב שנמשך לאורך זמן הוא קשה מנשוא. הוא משבש את חיינו וגורם לנו סבל רב. אין צורך בכאב חזק בעוצמה גבוהה, לעתים די בכאב קל שלא מרפה ולא נותן מנוח. הדבר מייצר הפרעה אמתית לאיכות החיים, מדיר שינה ומונע מאתנו לבצע פעולות פשוטות כמו נסיעה באוטו, נסיעה ברכבת, טיול ברגל ואפילו לעתים מקשה על הישיבה.

מהו כאב כרוני?

כאב שנמשך לאורך זמן נקרא כאב כרוני, כלומר קבוע בעל מאפיינים קבועים, ועד לא מזמן הטיפול המקובל בתופעה זו היה עזרת משככי כאבים כגון זריקות קורטיזון, מדבקות מורפיום, זריקות אפידורל (במקרים של בעיות בעמוד השידרה) וכדורים אנטי דלקתיים דוגמת ארקוקסיה, אטופן וקספו. משככי כאבים אינם נותנים מענה לגורם לכאב אלא מפחיתים את עוצמתו.

היתרון הוא שהם מאפשרים לאדם הסובל לקיים סוג של שגרה עם הכאב, אך החיסרון הוא בכך שהם מסכנים את הסובלים מכאב כרוני בהתמכרות למשככי כאבים. מעבר לכך למשככי כאבים חזקים עלולות להיות תופעות לוואי חמורות שמסכנות את יתר מערכות הגוף.

הקידמה בתחום הטיפול בכאב

אחד החידושים בתחום הטיפול בכאב הכרוני הוא מרפאות כאב פרטיות. בשונה ממרפאה רגילה, מרפאת כאב אלטרנטיבית מבקשת לתת מענה כולל ושלם, תוך ראיית האדם כמכלול – גוף ונפש. היתרון הבולט של טיפולים אלטרנטיביים לכאב הוא בכך שהיא מציעה מענה לסובלים מכאב כרוני במגוון שיטות טיפול, החל מטיפולי גלי הלם, רפואה סינית וכלה בשימוש בצמחי מרפא. המשותף לכל השיטות הללו הוא בכך שהן טבעיות לחלוטין ואינן גורמות לתופעות לוואי. עם השנים הולכת ומתגברת ההבנה כי שיטות הטיפול האלטרנטיביות מעולם הרפואה המשלימה מאפשרות לתת מענה הולם יותר מהרפואה הקונבנציונלית במגוון תופעות, בעיקר בנושא של טיפול בכאב.

בזכות משה פרימן, מנהל המרפאה והצוות המקצועי שלו שבתי לפעילות רגילה ולהליכה יומיומית.

סיגל דינה להמלצה המלאה
לקבלת יעוץ ממומחה מלאו את הטופס
מעוניין בייעוץ
כתבות
איור רגל
פגיעות ספורט וכאב
מהן פגיעות ספורט הנפוצות ביותר? האם טניס אלבו (מרפק טניס), כאבי ברכיים ובעיות נוספות יכולות להיגרם כתוצאה מאימון לא נכון? איך נמנעים מפגיעות פורט נפוצות ומדוע הן מתרחשות?
כאב עצבי
מהו כאב עצבי?
כאב עצבי או כאב נוירופתי, הוא כאב שמקורו בפגיעה בעצב. זאת בניגוד לכאב שמקורו בפגיעה ברקמה שלא מהווה חלק ממערכת העצבים, הנקרא כאב נוסיספטיבי (Nociceptive pain). במרפאות אלטרנטיבה ניתן למצוא מגוון טיפולים מותאמים לכאב עצבי
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ