h

טיפול בחרדה

טיפול במתח וחרדה
טיפול במתח וחרדה

מרפאת אלטרנטיבה משלבת רפואת תדרים, דיקור יפני, דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים וטיפולי מגע מנואליים שמאפשרים טיפול אפקטיבי בבעיות מתח, חרדות ואי שקט.

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם

טיפול בחרדות ומתח

 • מכשיר רפואת תדרים, השולח תדרים המאזנים את מערכת העצבים המרכזית ומאזן מרידיאנים לא מאוזנים בגופנו.
 • דיקור יפני – טיפול במתח באמצעות דיקור יפני נחשב לשיטה היעילה ביותר למצבי מתח, אי שקט ובעיות שינה.
 • דיקור סיני – יעיל מאוד בבעיות כמו מתח וחרדה.
 • צמחי מרפא סיניים – לצמחי המרפא חשיבות רבה בטיפול במתח וחרדה. הטיפול בצמחים יכול להפחית או להחליף עם הזמן שימוש בתרופות הרגעה ותרופות אנטי – דכאוניות למיניהן. מתח וחרדה, עפ”י רפואה סינית, יכולים להיגרם, בין היתר, מחסר בדם הלב, מחסר של Yin הכליות ומתקיעות של אנרגיית הכבד – בכל אלו ניתן לטפל בעזרת פורמולות צמחים המותאמות למטופל באופן אישי.
 • טיפולי מגע מנואלים כמו רפלקסולוגיה או שיאצו מפחיתים ומונעים מתח וחרדה.
שיטות טיפול

מהם היתרונות של טיפול טבעי בחרדות ומתח

אחד החידושים המשמעותיים בתחום הוא הטיפול הטבעי בחרדה. הטיפול נעשה באופן נרחב על ידי הרפואה הסינית והיפנית. לשם כך נעזרים בדיקור יפני ודיקור נוירולוגי בשיטת ד”ר טאן.

היתרון הבולט של טיפול טבעי בחרדה לעומת הטיפול השמרני הוא בהיעדר תופעות לוואי. בנוסף, דיקור סיני הוכח כיעיל למדי בהפחתת המתח, הקטנת הסימפטומים הפיזיולוגיים שחווה המטופל וגם באיזון הכימי וההורמונלי, מה שמוביל להקטנת המתח והדחק.

בשונה מהרפואה הקונבנציונלית, ברפואה סינית נעשה ניסיון להביא להחלמה מלאה של המטופל. זאת על ידי אבחון הביעה משורשה וניסיון לתת מענה פיזי ורגשי גם יחד, מתוך ההבנה כי הגוף והנפש הם מכלול אחד שלם. מחקרים רבים ניסו להבין את התרומה של הרפואה הסינית לטיפול בחרדה, וכיום ברור לכל כי הרפואה הסינית היא שחקן חשוב בטיפול בבעיות מסוג זה. במקרים רבים היא מצליחה להביא להקטנת הסימפטומים ולהפחתת תדירות ההתקפים ולעתים היא מעלימה אותם לחלוטין.

הטיפול הטבעי יכול להיות משולב עם טיפול רגשי שיסייע למטופל להבין את הגורמים להתקפי החרדה ובכך יביא להחלמה מלאה.

מהם חרדה ומתח?

מתח וחרדה הם מנת חלקם של מרבית בני האדם בעידן המודרני. כיום, ישנם מחקרים מדעיים, המוכיחים, כי במצבי מתח וחרדה יש עלייה חדה בערכי האדרנלין והקורטיזול (הורמוני סטרס). עלייה זו משפיעה על לחץ הדם, הדופק, קצב הנשימה, ומדדים פיזיים נוספים בגוף האדם.

בנוסף, התנגודת החיסונית יורדת, מנגנוני השינה מופרעים ועקב כך יש היחלשות נוספת של התנגודת הגופנית. מתח לזמן קצר, לרוב לא מותיר עקבות בגופנו או בנפשנו. לעומת זאת, מתח לזמן ממושך יכול לגרום לשינויים ארוכי טווח במנגנונים הגנטיים של תאי המוח, עקב רמה גבוהה ומתמשכת של הורמוני הסטרס (קורטיזול).

השינויים שנגרמים במנגנונים הגנטיים של תאי המוח מתבטאים בהיחלשות של המערכת החיסונית מצד אחד (השפעה פיזית) ובמצוקה נפשית מצד שני. טיפול במתח באמצעות דיקור סיני יעיל במיוחד לאיזון מערכת העצבים ולהרגעה של המטופל. ברגע שמערכת העצבים רגועה, סימפטומים רבים כמו כאבי ראש, מיגרנה, קוצר נשימה, כאבים שונים, בעיות שינה, בחילות, הקאות ולחצים שונים בגוף מופחתים בצורה משמעותית.

ההשפעה של מתח, חרדה ואי שקט על הגוף הפיסי

בדרך כלל, במצבי מתח, חרדה, אי שקט ודיכאון קיימת מעורבות של מערכת העצבים ובעיקר של מערכת העצבים הסימפטטית. במצב כזה הדופק עולה, שרירי הגוף, בעיקר שרירי הצוואר והכתפיים מתכווצים, ובעיות כרוניות שמהן סובל האדם החרד מחמירות מאוד.

 נפוצות המזוהות עם מתח, חרדה ועצבנות כוללות:

 • מיגרנה
 • כאבי ראש
 • כאבי צוואר
 • כאבי כתפיים
 • סכרת
 • איזון סוכרי
 • בעיות שינה
 • כאבים כרוניים שמחמירים
 • בעיות נוירולוגיות
 • בעיות לחץ דם – לחץ דם גבוה
 • בעיות מערכת העיכול כגון מעי רגיז IBS, קיבה עצבנית

בנוסף לבעיות הרפואיות הנגרמות כתוצאה מלחץ וחרדה קיימת גם האצה של תהליך ההזדקנות אשר מייצרת מפגעים אסתטיים בעור הגוף והפנים המתבטאים על ידי הופעתם של עיגולים שחורים מסביב לעיניים, קמטים, שקים מתחת לעיניים, אקנה, נשירת שיער ועוד.

רשימת הבעיות שמחמירות בעת לחץ וחרדה היא ארוכה ולמעשה חוסר האיזון בגוף, המשפיע על מערכת העצבים המרכזית יכול להשפיע על איכות החיים של המטופל באספקטים רבים. ישנן תיאוריות המעלות חשד, כי אפילו מחלת סוכרת עשויה להתפרץ לאחר תקופה ארוכה של מתח וחרדה מתמשכים.

טיפול בחרדה באמצעות דיקור סיני מבטל לפעמים את הצורך בתרופות הרגעה שקיימת סכנה ממשית של התמכרות אליהן. תרופות הרגעה גם פוגעות בחיוניות של הגוף ובמצב הערות של הנוטלים אותן. טיפול במתח באמצעות דיקור סיני עשוי לבטל הצורך בתרופות הרגעה למיניהן.

סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ