h

סיאטיקה

סיאטיקה
סיאטיקה

סיאטיקה (גם סכיאטיקה) היא כאב שמקרין במורד הרגל (הקרנה לרגל), כאשר ההקרנה היא בד”כ לאורך צידי הירכיים או בצד האחורי של הירך. לרוב, סיאטיקה נובעת מלחץ על עצב שדרתי שיוצא בין שתי חוליות לומבריות

למרפאות אלטרנטיבה טיפול יחודי משולב לבעיה, עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. הטיפול משלב דיקור נוירולוגי מיוחד, רפואת תדרים, פיזיותרפיה, דיקור סיני וקרניו סקראל. 

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם

מהו העצב הסיאטי (סכיאטי)?

העצב הסיאטי הוא עצב עבה יחסית, שמוצאו במספר שורשי עצבים, שמקורו בחוליות הלומבריות L4, L5 ומהפורמנים של עצם הסקרום S1,2,3.

שיטות טיפול

כיצד סיאטיקה סכיאטיקה (הקרנה לרגל) נגרמת?

  • סיאטיקה (הקרנה לרגל) נוצרת כאשר יש לחץ על העצב או מדלקת בעצב. בדרך כלל, הסיבה השכיחה ביותר ללחץ על העצב היא פריצת דיסק או בלט דיסק.
  • היצרות של תעלת עמוד השידרה (Spinal Stenosis) – בד”כ מתרחשת בגיל מבוגר.
  • אוסטאופיטים (בליטות עצם) שיוצאים מהחולייה ולוחצים על חוט השידרה. אוסטאופיטים הם הסתיידות היוצרת בליטה על העצם. הם יכולים ליצור לחץ מכני על העצב או ליצור דלקת בשורש העצב.
  • התעבות או כיווץ חזק של שריר הפיריפורמיס או דלקת בשריר זה יכולים להקרין על העצב הסיאטי, שעובר ממש מתחת לשריר. שריר הפיריפורמיס הוא שריר קטן שמוצאו באגן. לעיתים הוא עשוי ללחוץ על הסעצב הסכיאטי כנגד עצמות האגן.
  • ספונדילוליסטזיס – מצב דבו חוליה מחליקה, בד”כ קדימה, על פני חוליה שכנה (שחוליה שסמוכה לה) ויוצרת לחץ על העצב שמוצאו מחוט השידרה.
  • גידולים על חוט השידרה שיוצרים לחץ על העצב. במצב של גידול, מצב נדיר יחסית, יש ארבעה סימנים שעשויים לרמז על כך: כאב המתגבר בלילה, חום נמוך בערב, טיפולים המחמירים את הכאב ללא שום הקלה וירידה פתאומית בלתי מוסברת במשקל.
  • הרגלי חיים היוצרים לחץ מכני על העצב, כגון תנועות כריעה, ישיבה ממושכת ופעילות גופנית שחוזרת על עצמה ויוצרת לחץ על שרירי הגב והאגן.

מהם הסימפטומים כאשר מתרחשת סיאטיקה?

על מנת להבין את הסימפטומים של סיאטיקה, ניתן רקע קצר על שורשי העצבים: שורשי העצבים יוצאים מחוט השידרה. תפקידם להעביר אותות עצביים ממרבית חלקי הגוף ואליהם. הם מסודרים בצמדים: העצבים המוטוריים (עצבי התנועה) יוצאים מצדו הקדמי של חוט השדרה ומעצבבים את השרירים. העצבים הסנסוריים (תחושתיים) יוצאים מצידו האחורי של חוט השידרה ומספקים מידע תחושתי למוח.

בד”כ פריצת דיסק אחורית – צידית גורמת ללחץ על עצבי החישה ומכאן סימפטומים מגוונים הכוללים בין היתר:

  • כאב המקרין בהדרגה לכיוון הישבן הירך והשוק – מתואר על ידי רוב האנשים כ ” הקרנה לרגל”.
  • תחושת שריפה, זרמים או נימלולים לאורך העצב בצידם האחורי או החיצוני של הרגל והירך
  • שיעול או התעטשות או מאמץ עלולים להחריף את הכאב

 

סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ