h

כאב ראש בצידי הראש

כאב בצידי הראש
כאב בצידי הראש

כאב ראש בצידי הראש או כאב ראש צדעי (Temple Headache) הוא תסמין בעל מגוון רחב של גורמים. כמו כן הוא יכול לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של צורות ואופנים.
כך לדוגמה ישנם אנשים הסובלים מכאב בצידי הראש שכמעט אינו מורגש, אך נוכח במשך זמן רב ללא הפוגה, אחרים סובלים מהתקפים קצרים אך חמורים של כאב בצידי הראש וישנם שחווים את הכאב בצידי הראש רק בתגובה לטריגרים מסוימים.
כאב בצידי הראש יכול לגרום לפגיעה חמורה באיכות החיים של הסובלים ממנו ובמקרים מסוימים יש בו כדי להעיד על מצב בריאותי חמור הדורש טיפול והתייחסות. לפיכך אם אתם סובלים מכאב בצידי הראש, מומלץ כי תפנו לאבחון רפואי.

מה הם הגורמים לכאב בצידי הראש?

להלן הגורמים השונים שיכולים להוביל להופעה של כאב בצידי הראש:

  • מיגרנה – אמנם כאבי הראש שמאפיינים את ההתקף המיגרנוטי יכולים בהחלט להיות מוקדיים אך רבים מהסובלים ממיגרנה מדווחים על כאב סימטרי המופיע ברקות. הכאב המאפיין את התקפי המיגרנה מתגבר בזמן מאמץ ויכול להיות מלווה ברגישות לאור, לריח או לרעש. כמו כן חלק מהסובלים ממיגרנות מדווחים על בחילות ואף על הקאות בזמן ההתקף. התקף מיגרנה יכול להימשך בין שעתיים לשלושה ימים סך הכול ובמקרים רבים משבית את המטופל מפעילות.
  • כאב ראש מתחי – זוהי הצורה השכיחה ביותר של כאבי ראש שכן כאבי ראש מתחיים מהווים סך הכול כ-90% מכאבי הראש. החולים הסובלים מכאב ראש מתחי מדווחים על כך שהם חשים מעין רצועה הדוקה המקיפה את ראשם וכתוצאה מכך נוצר כאב לוחץ ומטריד, כשבמקרים רבים הכאב מופיע בשני צידי הראש במקביל. לרוב מדובר בכאב קל עד בינוני בלבד אך ישנם המדווחים על כאב ראש חמור. הכאבים נמשכים בין מספר דקות למספר ימים אך לרוב חולפים תוך ארבע עד שש שעות. כאב ראש מתחי עשוי להיות תוצאה של חוסר שינה, מתח נפשי, התייבשות, רעב, לחץ על העיניים, התכווצות של שרירים באזור הצוואר והראש ועוד.
  • זעזוע מוח – חולים עם זעזוע מוח עשויים לסבול מכאבים בצידי הראש במשך שלושה חודשים לכל היותר לאחר הפגיעה. יש לציין כי במקרים רבים כאבים אלה מופיעים גם בנפגעים שסבלו מזעזוע מוח קל ושלא איבדו את הכרתם לאחר הפגיעה. תסמינים נוספים שעשויים להופיע בעקבות זעזוע מוח כוללים בין השאר הפרעות דיבור, בעיות ביציבה, שינויים בדפוסי השינה, פגיעה בזיכרון ועוד.
  • בעיות שיניים ובעיות לסת – לא אחת מתברר כי מקור הכאבים ממוקם בפה וכי מדובר למעשה בהקרנה של כאב שיניים לאזור הרקות. כמו כן יתכן שמקור הכאבים הוא בבעיות תפקוד של מפרק הלסת.

חשיבות האבחון המדויק של כאב ראש בצידי הראש

הואיל וישנם גורמים שונים שיכולים להוביל להתפתחות של כאב בצידי הראש, ישנה חשיבות עליונה לבצע תהליך אבחון יסודי בטרם ניתן יהיה להציע למטופל את הטיפול המתאים עבורו באופן אישי. במסגרת תהליך האבחון חשוב לברר מה הוא אופי הכאב, באילו מועדים הוא מופיע, האם ישנם גורמים שמובילים להחמרה או להקלה והאם המטופל סובל מתסמינים נוספים שעשויים להיות רלוונטיים לכאבי הראש. כמו כן יש לברר האם עבר לאחר תאונת דרכים או קיבל מכה בראש, האם יש ברקע גורמי סיכון מסוימים שיכולים להסביר את הכאבים ועוד.

חשוב גם לבדוק האם קיים מתח בשרירי הצוואר וישנם גם מטפלים שיבצעו בדיקות נוספות כמו בדיקה של הלשון או של הדופק, כשמדובר בטפול בשיטת הרפואה הסינית למשל. במקרים החמורים ביותר, יופנה המטופל לבדיקת דימות רפואית על מנת לשלול גידול, דימום תוך גולגולתי וכיוצא בזה.
אחד היתרונות המשמעותיים העומדים לצד הטיפול בסובלים מכאבי ראש מכל הסוגים במרפאות של רשת “אלטרנטיבה”, מתבטא ביכולת האבחונית הגבוהה של המטפלים. היכולת המרשימה להגיע לאבחון מדויק ולבודד את הגורם לבעיה תוך זמן קצר יחסית, מאפשרת למטפלים לחסוך מהמטופלים שלהם תקופה ארוכה של סבל וחוסר אונים.

אילו טיפולים מוצעים במרפאות אלטרנטיבה לסובלים מכאב ראש בצידי הראש?

במרפאות רשת אלטרנטיבה מוצעים לסובלים מכאב בצידי הראש מגוון טיפולים, כאשר לכל מטופל מותאמת התכנית המתאימה עבורו באופן אישי. בין היתר נעשה שימוש במרפאות הרשת בפולסים אלקטרומגנטיים (טכנולוגיה באישור ה-FDA), דיקור נוירולוגי יפני, דיקור סיני, רפואת תדרים (ביוריזוננס) ועוד.

לקבלת מידע נוסף ולתיאום פגישת ייעוץ עם מומחה, צרו קשר עוד היום עם מרפאת אלטרנטיבה הקרובה למקום מגוריכם בטלפון מספר 072-3902476.

כתבות נוספות
הסיבות העיקריות לכאבים ברגליים
חווים כאבים ברגליים, ואין לכם מושג מה אתם צריכים לעשות? עליכם לדעת כי אינכם נמצאים לבד.
כאבי ברכיים לאנשים עם מוגבלויות
טיפול בדורבן בעקב
במרפאת כאב אלטרנטיבית אלטרנטיבה מתמחים בטיפול בכאבים בכלל ובפרט בבעיית דורבן העקב, אבל בראש ובראשונה אנחנו מטפלים...בכם, בכל מטופל ומטופלת שמגיעים אלינו! זו גם הסיבה שאנחנו לא יכולים להצביע על טיפול אחד ויחיד שיפתור לכם את הבעיה: אנו מודעים לכך שמידת הצלחתו של התהליך הטיפולי...
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ