h

קנדידה

טיפול בקנדידה
טיפול בקנדידה

גלו את הטיפול הטבעי לקנדידה – מרפאות אלטרנטיבה מציעות טיפול משולב יחודי בקנדידה, שנוסה בהצלחה רבה עם מטופלים ומטופלות רבות שהגיעו למרפאה. 

 

טיפול טבעי
אבחון יחודי
טיפול משולב
יעוץ ראשוני חינם

טיפול טבעי בקנדידה

קנדידה היא בעייה עקשנית, המצריכה שילוב של כמה גורמים באסטרטגיה הטיפולית:

גמילה ממתוקים ומבצקים בשיטת YNSA ודיקור אוזן בשיטת נוג’ייר

בשיטה יחודית זו הנעשית במרפאות אלטרנטיבה, מופחתת ועליתים נעלמת לחלוטין הכמיהה למתוק ולבצקים, שהם אחד מהיסודות המזינים את שיגשוג פטריית הקנדידה.

שיטת דיקור מיוחדתזו מאזנת את מערכת העצבים הסימפטטית, מרגיעה את הנפש ואת המערכת ההורמונלית ומטהרת את הגוף מתלות בחומרים ממכרים.

טיפול ברפואת תדרים

מחזק את המערכת החיסונית, מסייע בסילוק טוקסינים (רעלנים), משפר את יכולות הפינוי הלימפטיות ומאזן את אוכלוסיית הבקטריות במעיי

דיקור יפני לאיזון המערכת ההורמונלית ופלורת המעיים

אחת השיטות היעילות והנפוצות ביותר לטיפול בעיות הנובעות מפטריית הקנדידה היא דיקור סיני או דיקור יפני. כיצד מטפל דיקור יפני בבעיות בריאותיות אשר מקורן בפטרייה, דוגמת קנדידה? ובכן.

לדוגמה – דיקור יפני, במסגרתו מאבחנים על ידי רפלקסים שונים באזור הבטן ומטפלים הן בעזרת מחטים והן בעזרת אביזרים נלווים, ידוע בכך שהוא יעיל בטיפול בבעיות אשר מקורן במערכת חיסונית חלשה – תסמין נפוץ של פטריית הקנדידה.

בנוסף לכך, דיקור סיני ידוע בכך כי הוא מסייע לבעיות בטחול ולפתירת לחות עודפת מהגוף. ברפואה הסינית, תסמינים של נפיחות והפרשות שונות מזוהים עם בעיות בטחול ועם עודף לחות, ולכן דיקור זה יכול לסייע בטיפול באותם תסמינים.

בנוסף, דיקור יפני מטפל ביעילות מרשימה בבעיות של תת פעילות בלוטת התריס או בעיות אנדוקריניות שונות המחמירות את חוסר האיזון שגם כך נוצר עקב הופעת הקנדידה.

אפקט נוסף של דיקור אשר מסייע לטיפול בתסמיני הקנדידה הוא הפחתת הכמיהה למאכלים מתוקים, אשר כאמור מאפיינת את הסובלים מקנדידה.

הדיקור משפר את זרימת הצ’י באיברי העיכול של הגוף, ובכך מסייע להסדיר את פעילותם, אשר מופרת כאמור כאשר פטריית הקנדידה תוקפת את הגוף.

על ידי הסדרת ושיפור זרימת הצ’י במערכת העיכול, מסייע הדיקור לפתור נפיחויות וכבדות – מהסימנים העיקריים והבולטים של קנדידה.

צמחי מרפא בהתאמה אישית לחיזוק איברים שנפגעו מהפטרייה ולניקוי רעלים (דיטוקסיפציה)

רפואה סינית עושה שימוש נרחב זה אלפי שנים בצמחי מרפא סיניים שונים, לאיזון וטיפול בתופעות המזוהות עם פטריית קנדידה. צמחי מרפא סיניים ניתנים בהתאמה אישית לאחר אבחון מדוקדק ומאזנים איברים ומרידיאנים שנפגעו עקב שיגשוגה של הפטרייה.

הצמחים מבצעים דיטוקסיפציה (ניקוי רעלים ) מהגוף, משפרים את תנועת מערכת הלימפה והנוזלים ועל ידי כך עוזרים לגוף להיפתר מתופעות של עייפות, כבדות, נפיחות, דלקות וגינליות חוזרות ונשנות ושלל תופעות המזוהות עם הפטרייה העקשנית.

שיטות טיפול

מהי קנדידה?

קנדידה היא סוג של פטרייה, המופיעה אצל מטופלים רבים בפלורת המעי (צמחיית חיידקי מעיים “טובים” המסייעים ומגנים בפני זיהומים..).

הידעתם? כל עוד גופנו מאוזן, הפטרייה הזו מסייעת להגן על מערכת העיכול שלנו בפני מזיקים שונים. כאשר היא מתחילה לשגשג יתר על המידה, בעקבות חוסר איזון כללי, הקנדידה מייצרת רעלנים (טוקסינים) שגורמים להפרעה מערכתית בגוף. המערכות המושפעות הן מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת העצבים מערכת השתן, מערכת העור והמין, מערכת הרבייה ועוד.

הקנדידה מסוגלת לייצר סוגים רבים ושונים של רעלים וגזים, אשר מביאים כמובן לבעיות מעיים שונות ורבות. במקרים רבים אף חודרת הקנדידה דרך דפנות המעי אל מחוץ למעיים עצמם, ועשויה לעשות את דרכה אל עבר מערכות ואיברים שונים בגוף, ולגרום כאמור למגוון רחב של בעיות והפרעות. הסיבה לכך שכמות הסימפטומים השונים להם עלולה לגרום קנדידה היא גדולה כל כך, היא מכיוון שפטריית הקנדידה מייצרת מאות סוגים שונים של רעלנים, אשר כל אחד מהם יכול לגרום לבעיה אחרת במערכות שונות בגוף.

קנדידה התסמינים

התסמינים השונים המבשרים על הימצאותה של פטריית קנדידה בגוף כוללים בין השאר עייפות כרונית ותשישות מתמשכת, דחף עז לאכילת מאכלים מתוקים או מאפים, טשטוש, כאבי ראש ומיגרנות, אלרגיה לאלכוהול, בטן נפוחה, עלייה מתמדת במשקל וקושי להרזות ועוד. כאמור, מדובר ברבים מן המקרים בבעיות שונות שגורמת קנדידה במערכת העיכול, ומכאן רבים מן התסמינים השונים המצוינים.

כאמור… לפטריית הקנדידה עשויה כאמור להיות השפעה רחבת היקף על מערכות רבות ושונות בגוף שלנו, בדומה לזיהומי פטרת אחרים. על מנת להתמודד באופן מקיף על מכלול הבעיות שעלולה פטרת דוגמת קנדידה לייצר, מומלץ לנקוט בשיטות טיפול משולבות, כאשר דיקור סיני ו/או יפני צריכים להוות גורמי מפתח במסגרת הטיפולים הללו.

תזונה בסיסית מונעת קנדידה
תזונה בסיסית מונעת קנדידה

מהן הסיבות להיווצרות קנדידה?

קנדידה, כידוע לכולנו, היא סוג של פטרייה, אשר מופיעה אצל אנשים רבים במצבים שונים. על פי רוב, מופיעה הקנדידה בחלל הפה או בנרתיק, והסיבה ל”התפרצותה” (בפועל היא קיימת באופן טבעי במערכת העיכול של כולנו, אך אינה “משגשגת” ומשפיעה לרעה), היא על פי רוב נטילה מוגברת של אנטיביוטיקה או סטרואידים, כמו גם טיפולים הורמונאליים.

סיבה מרכזית נוספת היא תזונה לקויה היוצרת חומציות בגוף.

אבחנו את עצמכם: האם יש לכם קנדידה?

האם אתם סובלים מאחד או יותר מהתסמינים הבאים ?

  • נפיחות אחרי האוכל וגזים במעיים ?
  • עצירות או שלשול לסירוגין ?
  • הפרעות שינה ?
  • חוסר איזון הורמונלי כגון מחזור מאחר, מחזור כואב במיוחד ?
  • כמיהה לפחמימות ולמתוק (תאווה בלתי נשלטת)
  • כאבי שרירים מפושטים או מיחושים בלתי מוסברים בגוף
  • דלקות חוזרות בשתן או בערמונית, הפרשות וגינליות מרובות (חומות או דביקות)
  • אלרגיות חוזרות ונשנות ?
  • תחושת חוסר מיקוד, חוסר ריכוז כללית
  • עייפות כרונית, לאות ותשישות בלתי מוסברים

אם עניתם על לפחות שלושה מהסעיפים האלו בחיוב, ייתכן ואתם סובלים מתסמינים של קנדידה. כיצד תדעו בוודאות ? כיום ניתן להשיג בחנויות מקוונות ברשת ערכות בדיקה לגילוי קנדידה. לא ידוע אילו מהבדיקות אמינות, במיוחד לאור העובדה שחלק מהאתרים משווקים גם ערכות לטיפול בקנדידה, מה שיוצר לפעמים ניגוד אינטרסים: אותו אחד שמתיימר לאבחן אצלכם קנדידה גם מוכר ערכה לטיפול בבעייה… לשיקולכם…

בכל מקרה, תוכלו להתייעץ עימנו לגבי אבחון יחודי המאתר את הבעייה ואודות טיפול טבעי יעיל במיוחד בטלפון 03-5054594. תוכלו גם ללחוץ כאן ומומחה יחזור אליכם בהקדם לשיחת יעוץ

איזו תזונה מסייעת למניעה ושחרור מקנדידה?

סוד ההצלחה וטיפול נכון בקנדידה, שורשם בתזונה נכונה הממגרת את התפשטות הפטרייה, שכאמור ניזונה משמרים, סוכרים ומעודף של נוזלים במערכת הלימפטית. מרפאות אלטרנטיבה ממליצות על תזונה המתאימה למצבי קנדידה, המבטיחה סביבת מעיים “נקייה” ככל הניתן מהפטרייה.

ירקותצריכת יתר של פחמימות ריקות (אשר מקורן במוצרים ה”לבנים” כאמור) מובילה ישירות להתפרצותה של קנדידה ברבים מן המקרים, כך שמי שמעוניין למגן עצמו מפני אפשרות זו ולהוריד את סיכוייו לסבול מקנדידה למינימום האפשרי, חייב להתחיל לדאוג לתזונה שלו ולצרוך תזונה מאוזנת ונכונה.

על פי רוב, סוכרים מהווים את הדלק העיקרי המאפשר לקנדידה להתפתח במהירות ולשגשג בגוף. לכן, יש להימנע עד כמה שניתן מאכילת מאכלים עתירי סוכר, מה שנכון כמובן גם עבור כל מי שמעוניין להרזות (או לא להשמין…) ולדאוג כי שלל מחלות ובעיות בריאותיות אחרות לא יתקפו את גופו. כך, תזונה נטולת סוכרים תמנע את המשך התפשטות הפטרייה, ותסייע לגוף להילחם בה.

כאמור, עלינו לעבור לתזונה נכונה ומאוזנת יותר על מנת לסייע לגוף להילחם בקנדידה, ועל מנת שהפטרייה כלל לא תתפשט ותשגשג בגוף שלנו. תזונה נכונה זו, אמורה למשל לכלול מעבר לפחמימות מלאות, במקום פחמימות ריקות, כפי שהן מצויות בהמוניהן ברבים מן המאכלים ה”לבנים” שרובנו אוכלים מדי יום ביומו. כך, יש להחליף למשל את הלחם הלבן בלחם מלא, לנסות ולצרוך מאכלים מקמח מלא במקום לבן, וכד’. גם כאן, מעבר זה הינו מומלץ לכולנו ומשלל סיבות שונות, כאשר ההימנעות מקנדידה היא רק אחת מהן.

המעבר לתזונה טבעית הכוללת צריכת מינימום פחמימות (אשר אינן פחמימות ריקות במידת האפשר..) מפעיל בגוף תהליך טבעי של ניקוי רעלנים, מפחית הצטברות לימפטית ומסייע למערכת ההורמונאלית שלנו לתפקד כראוי. כל אלו הכרחיים כמובן על מנת לספק לגוף שלנו את התנאים האופטימאליים על מנת להילחם בקנדידה, וכלל לא לאפשר לה להתפשט ולשגשג.

תזונה בסיסית
תזונה בסיסית
כתבות וסרטונים
איור אבסטרקטי לתיאור הקנדידה
סוגי קנדידה
האם אנו מוקפים בצבא של פטריות שמחכות ואורבות לנו בכל פינה, רק בשביל להתיישב על המערכת שלנו, או שאפשר להיות רגועים כי בפועל יש רק כמות מצומצמת ביותר של סוגי קנדידה שיכולים להשפיע עלינו? מה ההבדל בין קנדידה במתבטאת באיבר אחד בגוף לקנדידה שמתבטאת באיבר...
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ