h

טיפול בגלי הלם – תופעות לוואי

גלי הלם למרפק טניס

 טיפול בגלי הלם כאשר נדרש אורתופדית כזו או אחרת ותהיה זו דלקת בבורסת הירך, הסתיידויות של גיד אכילס או פריצת דיסק בגב התחתון, ישנם מספר שיקולים הנכנסים לתמונה.

כך לדוגמה יש לבחון את עלות הטיפול ואת הצורך בו: אם לצורך העניין ישנם שני טיפולים שרמת היעילות שלהם פחות או יותר זהה אך אחד מהם יקר שבעתיים מהשני, מטבע הדברים יומלץ למטופל לבחור בטיפול הזול מבין השניים.

שיקולים נוספים נוגעים למשל לזמינות הטיפול: אם למשל הלקוח גר בבאר שבע, רוב הסיכויים שלא יפנו אותו לטיפול שניתן לקבל רק בראש פינה, אלא אם כן מדובר בטיפול מציל חיים כמובן או באופן כללי טיפול בעל חשיבות רבה יחסית, שאין לו תחליף זמין יותר.

אחד השיקולים החשובים ביותר הרלוונטיים לכל טיפול רפואי, הוא פרופיל תופעות הלוואי והסיכוי לסיבוכים. מובן שהשאיפה היא לבחור תמיד בטיפול שיגרום לסיכון הנמוך ביותר ושפרופיל תופעות הלוואי שלו יהיה הצנוע ביותר.

זוהי בין השאר הסיבה בגינה הגישה הטיפולית הנכונה מתחילה תמיד מהטיפול השמרני ביותר, הטומן בחובו סיכוי נמוך יחסית לתופעות לוואי וממנו מתקדמת בהיעדר תגובה לטיפול, לטיפול הרדיקלי ביותר, שהינו גם ה”מסוכן” ביותר. אם למשל אדם סובל מפריצת דיסק בגב, השאיפה תהיה לנסות לטפל בו במגוון אמצעים שמרניים לפני שהאפשרות הכירורגית תיכנס לתמונה.

עלות מול תועלת בטיפול בגלי הלם

כשדנים בפרופיל תופעות הלוואי של טיפול כזה או אחר, במובן מסוים מדובר בשיקול של עלות מול תועלת. הכוונה היא לכך שיש להעריך את התועלת הפוטנציאלית של הטיפול ואת הערך שיספק למטופל ובמקביל להעריך את הסיכוי לתופעות לוואי. וכאן למעשה בא לידי ביטוי אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הטיפול זה: מדובר בטיפול שנחשב ליעיל מאוד מצד אחד אך בטיחותי מאוד וכמעט נטול תופעות לוואי מצד שני.

יתרון משמעותי זה תרם רבות לכך שהטיפול בגלי הלם המוצע למטופלים הסובלים ממגוון רחב של בעיות אורתופדיות, הפך לכל כך פופולרי בשנים האחרונות.

מה הן תופעות הלוואי של הטיפול בגלי הלם?

מטבע הדברים, גם לטיפול בגלי הלם ישנן תופעות לוואי אפשריות מסוימות אך תופעות אלו הן זניחות וקלות מאוד. כך לדוגמה ברוב המוחלט של המקרים, בזמן הטיפול המטופל לא חש כאב או אי נוחות.

יחד עם זאת, ישנם מקרים ספציפיים שבהם יתכן בהחלט שהמטופל יחוש אי נוחות קלה. מדובר על מקרים שבהם המקום רגיש במיוחד למגע או שהמטופל רגיש במיוחד לכאב. אך בכל מקרה לא מדובר על כאב משמעותי ובהחלט לא מדובר על כאב שצפוי להמשיך ללוות את המטופל לאורך ימים ארוכים לאחר הטיפול.

יתכן גם כן שהמטופל יחוש חוסר נוחות במהלך הטיפול אך גם במקרה הזה מדובר על אי נוחות קלה בלבד ובפירוש לא אי נוחות שתוביל להפסקת הטיפול.

כאבים ואי נוחות מהווים לרוב את מנת חלקם של מטופלים הסובלים מבעיות כמו מרפק גולף, הסתיידויות בכתף, דורבן בעקב ועוד.

יש לשוב ולהדגיש כי הכאבים הקלים או אי הנוחות הזמנית, לא קרובים ברמתם לתועלת הצפויה מהטיפול. עוד יש לציין בהקשר זה כי באופן כללי ככול שהדלקת חמורה יותר וככול שסף הכאב של המטופל נמוך יותר, כך הסיכוי לחוסר נעימות או כאב בזמן הטיפול, גבוה יותר.    

סיבוכים ארוכי טווח? ממש לא!

הטיפול בגלי הלם אינו פולשני, לא כרוך בביצוע חתכים או מניפולציות משמעותיות ולא כרוך בהזרקת חומרי הרדמה או שימוש בתרופות מסוג כלשהו. לאור כל זאת, אין זה פלא שלמרות שגלי ההלם נמצאים בשימוש כבר שלושה עשורים במסגרת טיפולים אורתופדיים, הרי שלא ידוע על סיבוכים ארוכי או קצרי טווח הקשורים לטיפול.

עשורים האחרונים ניתן לראות שיותר ויותר מרפאות לטיפול בכאב ומכוני אורתופדיה עושים שימוש במכשירי גלם הלם, המסייעים רבות לסובלים מכאבים כרוניים ובעיות אורתופדיות שונות.

גם ברשת מרפאות אלטרנטיבה, המפעילה סניפים בחולון, נס ציונה ורעננה, מעניקים טיפול בשיטה יעילה זו. היתרון של הטיפול בגלי הלם בא לידי ביטוי במספר מישורים.

ראשית מדובר בטיפול שאינו פולשני ושאינו גורם למטופל כאב או אי נוחות כלשהי. יתרון זה גורם להיענות גבוהה לטיפול ומבטיח שהמטופל לא יפרוש במהלך התוכנית, תופעה המתרחשת במקרים רבים כשמדובר בשיטות טיפול אחרות, שאינן נעימות או בכאלה המסבות למטופל כאב.

בנוסף מדובר בשיטה שלא מובילה לתופעות לוואי לא רצויות ושלא כרוכה בהגדלת הסיכון לסיבוכים ארוכי טווח כלשהם. מעבר לכל זה הטיפול בגלי הלם נחשב ליעיל מאוד ובמקרים לא מעטים מאפשר למנוע את הצורך בניתוח. יחד עם זאת, הטיפול בגלי הלם לא מתאים לכל סוגי המטופלים באשר הם.

למי הטיפול בגלי הלם לא מתאים?

ישנם לא מעט מקרים שבהם הטיפול בגלי הלם אינו מומלץ, כשבעיקר מדובר במקרים שבהם לא נראה שהטיפול יועיל למטופל ובמקרים שבהם ישנו חשש שהטיפול יגרום לנזק רקמתי. כך לדוגמא אם מתגלה שההסתיידות שהצטברה באזור הטיפול גרמה להיווצרות של קרעים בגיד, ישנו חשש שגלי ההלם יובילו להרחבת הקרע ולכן ההמלצה היא להימנע מטיפול זה עד להתאחות הגיד. בנוסף אם ישנם שברים בעצם באזור שדורש טיפול, כדאי להימנע מהשימוש בגלי הלם גם כן. כמו כן הטיפול בגלי הלם באזור הבטן ובאזור האגן לא מומלץ עבור נשים הרות, מחשש לפגיעה בעובר.

למי הטיפול בגלי הלם מתאים?

הטיפול זה מתאים כמו כפפה ליד למגוון חולים הסובלים מבעיות אורתופדיות ובעיות כרוניות נוספות הגורמות לכאבים. לרבות מטופלים שהתנסו במגוון שיטות טיפול בעבר ללא הצלחה או השפעה מרובה. בין היתר באמצעות טיפול בגלי הלם ניתן להקל על סבלם של מטופלים הסובלים מדלקת כרונית של גיד הברך, מטופלים הסובלים מדלקת כרונית של בורסת הירך, מטופלים הסובלים מדלקת בגיד אכילס ועוד.
בעיות רפואיות נוספות שניתן לטפל בהן בהצלחה מרובה באמצעות גלי הלם הן למשל דורבן ברגל, פיברומיאלגיה, סוגים שונים של כאבי ראש כרוניים, כאבים כרוניים בצוואר ובגב, כאבים כרוניים במפרק המרפק ועוד.

כיצד ניתן לדעת האם הטיפול בגלי הלם יכול לסייע לכם?

המומחים של רשת מרפאות אלטרנטיבה, מחזיקים בניסיון של עשרות שנים בטיפול באמצעות גלי הלם. כמו כן הם מתמחים במגוון שיטות אבחון ולכן כל תהליך טיפולי מתחיל בתהליך אבחון יסודי ומקיף. במהלך תהליך האבחון, המטפל מבין מה הם הגורמים לבעיה ממנה סובל המטופל, לומד על המאפיינים הייחודים למטופל ומחליט האם ניתן לסייע לו באמצעות הטיפול שמבוסס על גלי הלם.

במקרים שבהם מתברר שהטיפול לא יכול לסייע למטופל או במקרים שבהם מתברר כי הטיפול עשוי להזיק למטופל, מוצע למטופל טיפול אחר, הרלוונטי יותר עבורו באופן אישי. זה המקום לציין כי במרפאות אלטרנטיבה מוצעת קשה רחבה של טיפולים נוספים מעבר לגלי הלם, כשבין היתר מדובר בטיפול בפולסים אלקטרומגנטיים, רפואת תדרים (ביוריזוננס), טווינא (פיזיותרפיה סינית), דיקור יפני נוירולוגי ועוד.

לקבלת פרטים נוספים על המקרים שניתן לטפל בהם באמצעות גלי הלם ולתיאום מועד לפגישת יעוץ עם מומחה, צרו קשר עוד היום עם נציגי השירות של רשת מרפאות אלטרנטיבה, בטלפון מספר 072-3902476. 

הטיפול מעודד יצירת כלי דם חדשים, מעודד זרימת דם וחמצן לרקמה הפגועה, מסייע בפינוי לימפטי ומפרק את המבנה הסידני שנוצר במצבים של הסתיידויות

במצבים מסויימים המטופלים מקבלים הנחייה לבצע תרגילים ומתיחות שמסייעים להעמיק את הטיפול בבעיה. בבעיות מפרקים יומלץ על מנוחה משימוש במפרק לימים שלאחר הטיפול

? איך יודעים שהטיפול עובד? במקרים מסויימים תורגש הקלה כבר לאחר טיפול -שניים (כתלות במורכבות וחומרת המקרה). זה יכול להתבטא כשינוי בטווח התנועה של המפרק או הפחתה של עוצמת הכאב. יש מקרים מורכבים שנדרשת כמות גדולה יותר של טיפולי

לנשים הרות ואנשים עם קוצב לב

כתבות נוספות
הסיבות העיקריות לכאבים ברגליים
חווים כאבים ברגליים, ואין לכם מושג מה אתם צריכים לעשות? עליכם לדעת כי אינכם נמצאים לבד.
כאבי ברכיים לאנשים עם מוגבלויות
טיפול בדורבן בעקב
במרפאת כאב אלטרנטיבית אלטרנטיבה מתמחים בטיפול בכאבים בכלל ובפרט בבעיית דורבן העקב, אבל בראש ובראשונה אנחנו מטפלים...בכם, בכל מטופל ומטופלת שמגיעים אלינו! זו גם הסיבה שאנחנו לא יכולים להצביע על טיפול אחד ויחיד שיפתור לכם את הבעיה: אנו מודעים לכך שמידת הצלחתו של התהליך הטיפולי...
סובל מכאב או בעיה בריאותית?
פנה אלינו לייעוץ חינם במרפאת חולון, נס ציונה ורעננה
מעוניין בייעוץ